3. kolo DiALigy

V sobotu 1. února jsme zamířili do Valašského Meziříčí na 3. kolo DiAmatérské florbalové ligy, kde nás hostili domácí
Pavouci (Spiders ValMez).

Hned ze začátku jsme měli, vzhledem k husté síti jednosměrek, trochu problém trefit k tělocvičně, ale nakonec se nám to díky zkušené navigátorce Šárce podařilo. Po úspěšném nalezení místa a následném zaparkování jsme se vydali k šatnám. Domácí hráči zrovna vytírali podlahu a trochu jsme se obávali, aby do zápasu stihla uschnout. Druhou starost nám dělala Pája, která se vydala na víkendový pobyt bez telefonu a podle poslední informace, kterou za sebou zanechala, měla dojet cca 45 minut před zápasem na vlakové nádraží. Vyslali jsme tam proto zkušeného stopaře Iva, který měl celou situaci zachránit a (možná) ztracenou Páju najít a přivést. Nakonec se mu to povedlo a Pája mohla do zápasu nastoupit.

Po převlečení jsme se šli na hřiště trochu rozcvičit a když jsme se protáhli a rozhýbali Šwejka, přesunuli jsme se zpátky do šatny, kde měla proběhnout taktická příprava. Jako první jsme rozebrali předchozí nezdařilý zápas s Výběrem černých triček (pracovní název pro skupinu, která ve čtvrtek trénuje po nás), který jsme prohráli 11:26. Přiblížili jsme si některé z mnoha chybných řešení (nebo spíše neřešení) situací s tím, že se pokusíme těchto chyb v zápase vyvarovat. Kreativitu našeho týmu jsme následně v zápase ukázali, když jsme se dle taktických pokynů nastíněným chybám vyhnuli, ale udělali spoustu jiných (leč v zásadě chyb stejného principu, ale jiného provedení). Ale nepředbíhejme….

Jako první nás, tedy SKD, čekal zápas s mírně favorizovaným celkem FBC Kajlovec.

Dle dostupných informací byl celek Petra Kleina oslaben absencí 4 klíčových hráčů. Díky tomu jsme alespoň před zápasem měli pocit, že bychom mohli sehrát slušný zápas. Výsledek našeho vzájemného soupeření hrál ve prospěch Kajlovce, kdy nás v předchozím kole porazili vysoko 10:1. Nicméně všichni jsme tento výsledek už dávno hodili za hlavu a čekal nás zápas zcela jiný. A to doslova, jelikož nová posila našeho soupeře, Adam Holuša, nám hned v první půlce nasázel 2 branky. Nutno ovšem podotknout, že jsme právě zde uplatňovali naši kreativitu a smysl pro FAIR PLAY, protože jsme kamarádsky vybízeli soupeře k zakončování. Ne nadarmo se říká: blbý kdo dává, blbější kdo nebere. Holuša nebyl blbý a bral. Tedy skóroval a to hned 2x. Střelecky jsme se vůbec neprosadili a to ani vzhledem k faktu, že jsme vyslali 12 pokusů (alespoň) směrem k brance soupeře. Do druhé poloviny jsme nastupovali opět plní strategických pokynů – tedy zasypat gólmana střelami a vyhýbat se špatným rozehrávkám přes brankoviště na vlastní polovině, anebo propadnutí obránce s následným přečíslením. Střeleckých pokusů bylo ovšem ještě méně, konkrétně 9 a rozehrávky byly podobně špatné. Pozitivní na tom ovšem bylo, že se naše rozehrávka o něco zlepšila a také díky skvělým zákrokům Šwejka jsme inkasovali už jenom jednou. Zápas tedy skončil výsledkem 3:0 pro Kajlovec. Je zcela jasné, kde jsou naše hlavní slabiny: zmatky v obraně, přechod z obrany do útoku a příliš „přátelská“ hra k soupeři.

Následoval zápas mezi týmy Spiders a FBC Kajlovec.

Utkání vypadalo ze začátku velmi jednoznačně. Domácí nastoupili ke svému prvnímu dnešnímu zápasu s novou brankářskou posilou a pohoda v týmu byla jasně znát. Hned po vybojování míčku následovala první rána kapitána Marečka, která se odrazila od břevna, následně do země a ven z branky. Jelikož nebyl prokázán jasný gól, byla tato sporná situace vyhodnocena v neprospěch střelce. S úsměvem na tváři ovšem dali hned ze poté soupeři 2 góly (Volek, Urban). Za hostující tým snížil Holuša, který velice efektní střelou od poloviny hřiště překvapil domácího brankáře. Později však při blokování střely zlomil hůl a už se gólově neprosadil. Pavouci se však nenechali zaskočit a opět góly Urbana a Volka odmítli jakékoli dramatizování zápasu. Alespoň dočasně. Hned při vhazování totiž domácí Marek Kundrát vyhrál „vhazovací minisouboj“ a vystřelil za sebe projektil, který zaskočil nejen celou obranu, ale i gólmana. 4:2. Svou drobnou chybu však vzápětí napravil, když zvýšil skóre na 5:2. Brunovský pak sice ještě snížil na 5:3, ale zkušení Spiders už nedopustili žádné komplikace a udrželi skóre až do konce.

Sportovní klub diabetiků čekal dnešní poslední zápas a to s jasným favoritem 1. TJ Ketony.

Domácí si přivezli na zápas nové posily, především rodinné duo S. a P. Lednických. Od kapitána výběru K. Bauera to byl skvělý tah, jelikož druhý zmiňovaný nasázel našemu týmu 2 góly, ale to se ještě zastřeloval. Opět ale nepředbíhejme…
Stejně jako v minulém zápase šel favorit do vedení, a to zásluhou Šímy a Bauera. Za SKD následně snižoval Pudil. Právě P. Lednický ovšem zchladil naše naděje a zvýšil náskok svého týmu. Jako další se střelecky prosadil a do tabulek zapsal gól Barona, který za to sklidil bouřlivé ovace nejen od svého týmu. FBC Kajlovec totiž vyjádřil jasnou podporu SKD.
TJ Ketony ovšem v zelených dresech nepoznali své bratry a postupně góly Šímy (2), Čopjana (3), Bauera, P. Lednického, S. Lednického a Romana jasně ovládli zápas. Přitom ještě několik minut před zápasem nebylo vůbec jisté, zda stihnout na zápas přijet. V tom případě by dle pravidel následovala kontumační prohra a SKD by si mohl připsat své první ligové body. Nic takového ovšem nenastalo a tak skončil zápas výsledkem 12:2 pro Ketony.

Posledním zápasem 3. kola ligy byl šlágr mezi 1. a 2. týmem tabulky,
tedy domácími Spiders a 1. TJ Ketony.

Střelecké hody začal jako první domácí Kabeláč, na což reagoval kapitán hostů Bauer a bylo opět vyrovnáno. Od první chvíle bylo tedy znát, že tento boj bude tuhý a o body se bude hrát až do konce. Kapitán pavouků se však nechtěl nechat zahanbit a reagoval na to další gólovou střelou. Následovali jej Kundrát a opět Kabeláč. Skóre 4:1 již vypadalo pro Spidery o dost lépe, ale jejich radost netrvala dlouho. Pavel Lednický usoudil, že 2 góly proti SKD jsou do statistik málo a opět prokázal své kvality, když snižoval na 4:2. Jako správný kapitán však Mareček vzal tuto skutečnost jako výzvu a pustil se s Lednickým do „gólového souboje“. Opět tedy navýšil skóre na 5:2. Soutěživost obou borců vzala za své a tak se po chvíli prosadil…. ano, opět P. Lednický a následně překvapivě Mareček. 6:3.
Otěže gólových hodů přebral jiný hráč Ketonů – nebylo však třeba chodit daleko. Do tabulek se totiž svým druhým gólem v turnaji zapsal také S. Lednický. Mareček však rozšířil svou výzvu na celou rodinu Lednických a okamžitě kontroval na 7:4. Všichni 3 skvělí hráči si však dali na chvíli pauzu a dali vyniknout také ostatním hráčům svých týmů. Této skutečnosti hned využili domácí, kdy se prosadil nejprve Kabeláč a po něm také Kundrát. S tímto stavem se však P. Lednický nehodlal smířit a opět snížil na 9:5. Reakcí mu byl gól domácího Vlka a 5ti gólový odstup se zdál být již vcelku dostačující. Ne však pro P. Lednického. Svými 2 trefami opět snížil gólmanovu úspěšnost zákroků a jako by provokoval svého „soka“ Marečka. 10:7
Ten se však řídil heslem „Závěr patří mistrům“. Nechal ještě skórovat Kundráta a pak sám vstřelil svou 14. branku v lize. Konečné skóre ještě doupravil 2. nejlepší střelec Čopjan (10 gólů) a tím udělal tečku za dalším turnajovým dnem. Zápas skončil výsledkem 12:8 pro Spiders.

Jenom pro doplnění: střelecký „minisouboj“ v tomto zápase mezi Marečkem a P. Lednickým skončil nerozhodně 5:5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>